Praktyczne akcesoria dla czworonoga

Pieski shopping – najlepsze gadżety dla pupila

Czworonodzy domownicy wszystkich ras towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Status najlepszego przyjaciela człowieka zyskały już dawno i nierzadko traktowane są na równi z członkami rodziny. Mowa oczywiście o psach. Opieka nad zwierzakiem to źródło zarówno wielkiej satysfakcji jak i spora liczba obowiązków, dlatego warto sprawdzić co może przydać się w ich prawidłowym wypełnianiu.

Dla aktywnych 

Właściciele psów, które uwielbiają aktywne spędzanie czasu na pewno muszą zaopatrzyć się w dobrą smycz i obrożę niezbędne podczas długich spacerów. Dla fanów wycieczek rowerowych, dobrym rozwiązaniem będzie specjalna przyczepka rowerowa lub koszyk w zależności od wagi zwierzęcia. Na niesprzyjające warunki pogodowe przydadzą się także ubranka dla psów oraz specjalne buty. Odblaskowe elementy na nich, to oprócz stylowego wyglądu doskonały sposób na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wieczornych wypadów.

Zabawa i wypoczynek

Wymieniając praktyczne akcesoria dla czworonogów, nie sposób pominąć zabawek. Mogą przydać się zarówno w odstresowaniu zwierzęcia jak i w nauce nowych sztuczek. Wszelkiego rodzaju dyski frisbee czy piłki sprawdzą się doskonale dla psów, które uwielbiają aportować. Wyładowanie energii na gryzaku czy linie do przeciągania z pewnością skutecznie odwróci uwagę szczeniaka od nieprzeznaczonych do zabawy mebli. Po dobrej zabawie należy się odpoczynek dlatego przyda się też wygodne legowisko.

Specjalne wymagania

Niektóre pieski potrzebują specjalnych udogodnień. Jeżeli zwierzak jest przedstawicielem niewielkiej razy (takie jak york, shi tzu) albo ma problemy ze stawami z uwagi na swój wiek dobrym pomysłem będą schodki dla psa. Pozwolą one na swobodne przemieszczanie się między poziomami np. z kanapy na podłogę bez nadwyrężania stawów. Psiaki ze specjalnymi wymaganiami mogą także potrzebować suplementów i dodatkowych składników odżywczych. Warto poradzić się weterynarza i dobrać odpowiedni rodzaj żywienia.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


9 + pięć =