Jakie zalety mają botki?

W okresie przejściowym oraz zimą trudno jest dobrać wygodne i ciepłe obuwie. Wysokie kozaki nie zawsze zdają egzamin, bo zapewniają one co prawda ciepło, ale jeżeli musimy w nich spędzić jeszcze kilka godzin w pomieszczeniu, nasze nogi przegrzewają się. Często z tego powodu odczuwamy spory dyskomfort, a po wyjściu na zewnątrz marzniemy.

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą botki, które są nieco krótsze niż kozaki, ale zestawiając je z odpowiednimi dodatkami możemy zyskać wszechstronne buty, odpowiednie na wiele różnych okazji.

Botki sznurowane na weekend i do pracy

Sznurowane botki sprawdzą się w wielu sytuacjach. Te bez obcasów, lub na niewielkim obcasie, o sznurowanym fasonie, będą idealnie pasowały na nieformalne spotkania. Mogą także sprawdzić się jako obuwie do pracy. W chłodniejsze dni dobrze jest zestawić je z długimi zakolanówkami, dzięki czemu zapewnimy sobie ciepło w drodze. Zakolanówki można łatwo zsunąć bądź zdjąć, chroniąc nogi przed przegrzaniem.

Ciekawie wyglądają także botki sznurowane wstążką, która nadaje butom elegancji i kokieterii, dlatego też bez wahania tego typu model można założyć również na bardziej oficjalne spotkania, na wyjście z przyjaciółmi czy na randkę.

Ważny materiał wykonania

Wybierając obuwie zawsze, warto jest zwrócić uwagę na to z czego jest ono wykonane. Najbardziej wytrzymałe są produkty skórzane, ale niestety skóra skórze nierówna. Zamsz oraz nubuk są bardziej podatne na zabrudzenia, ale też ładnie się starzeją, bo pojawiające się na nich przetarcia dodają butom uroku. Inaczej jest w przypadku obuwia wykonanego ze skóry lakierowanej bądź licowej.

Jeśli chodzi o wyroby lakierowane, pojawiające się na nich przetarcia znacznie obniżają walory estetyczne produktów, podobnie jest przy skórze licowej. Jednak obuwie wykonane z tych surowców cechuje się eleganckim wyglądem a ponad to jest bardziej odporne na przemoczenie. Duży wybór obuwia dobrej jakości można znaleźć np. na https://casadi.pl/pol_m_Botki-damskie-camel-309.html.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 − trzynaście =