Makijaż permanentny – jakie są sposoby na usunięcie?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Makijaż permanentny – jakie są sposoby na usunięcie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, w którym tatuażysta kosmetyczny aplikuje pigment do skóry właściwej. Proces ten nazywany jest również mikropigmentacją lub tatuażem kosmetycznym. Może on sprawić, że będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie, doda Ci wyrazistości i pomoże Ci poczuć się pewniej.

W środowisku medycznym, istnieje kilka sposobów na usunięcie makijażu permanentnego. Twój lekarz będzie wiedział, który jest najlepszy dla Twojej sytuacji, ale są to niektóre z powszechnych sposobów, aby go usunąć:

Usuwanie laserowe 

W tej procedurze laser usuwa pigment ze skóry. Ta procedura jest zwykle wykonywana w dwóch sesjach, z miesiącem lub tak między każdym z nich. Ilość czasu, jaką zajmuje, zależy od rodzaju tatuażu i tego, ile tuszu trzeba usunąć.

Chirurgiczne wycięcie 

Ta metoda jest wykonywana przez chirurgów, którzy specjalizują się w usuwaniu tatuaży ze skóry. Procedura ta może być kosztowna i wymaga wielu wizyt, podczas których może zostać usunięte więcej tuszu niż podczas samych zabiegów laserowych.

Dermabrazja 

Dermabrazja wykorzystuje elektryczny skalpel, który usuwa warstwy skóry, aż pozostanie tylko tkanka bliznowata. Metoda ta może trwać tygodnie lub miesiące w zależności od tego, ile tuszu trzeba usunąć i czy po zakończeniu leczenia pozostaną jakieś blizny (co może wymagać większej liczby zabiegów). Pozostawia również blizny, które przypominają raczej cienkie linie niż rzeczywiste tatuaże.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób można pomóc osobie starszej z niepełnosprawnością?
W jaki sposób można pomóc osobie starszej z niepełnosprawnością?
Niepełnosprawność fizyczna jest bardzo dużym obciążeniem dla każdej osoby, a w szczególności dla starszych. Uniemożliwia to samodzielne poruszanie się. Jest […]