Kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry twarzy

Kosmetyki do codziennego dbania o urodę muszą być dopasowane do naszej cery. Zwłaszcza, jeśli borykamy się z konkretnym problemem, chcemy, aby nasza pielęgnacja pomagała nam w jego zażegnaniu. Niestety nie raz można mieć wątpliwości, co robić, aby dobrze oczyszczać skórę, a jednocześnie jej nie wysuszyć. Bardzo często mocno oczyszczające produkty myjące zostawiają uczucie skrzypiąco czystej skóry, które w pierwszej chwili może nam się podobać, ale po kilku sekundach poczujemy, że nasza cera jest wręcz przesuszona. Także oczyszczanie skóry naczynkowej, alergicznej czy atopowej musi być przemyślane, żeby nie nasilić dolegliwości, a jednocześnie dobrze umyć twarz.

Jakich kosmetyków potrzebujemy?

Przede wszystkim pielęgnacja zaczyna się od mycia skóry. Do zmycia makijażu warto mieć olej, balsam lub płyn micelarny. Z kolei po prostu do mycia twarzy rano czy wieczorem dobrze jest mieć żel micelarny, żel myjący, piankę albo emulsję. Co kilka dni warto też zrobić peeling cery. Po myciu potrzebny jest nam tonik albo hydrolat, a nawet esencja. Dopiero potem nakładamy serum. Na tej produkt nie warto szczędzić pieniędzy. Zawiera on aktywne składniki, które pomogą naszej cerze zawalczyć jej problemy.

Następnie nakładamy krem i krem pod oczy. Każda cera potrzebuje jednak różnych składników odżywczych. Dla cery suchej i przesuszonej odpowiednie kosmetyki znajdziemy tutaj https://dermakrem.pl/97-cera-sucha-i-bardzo-sucha. Z kolei cera mieszana czy skłonna do zapychania będzie wymagała testów i sprawdzenia, jakie kosmetyki sprawdzają się najlepiej.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × trzy =