Co robić po liceum?

smiling woman in white shirt holding books and doing thumb up. isolated female portrait.

Gdzie kontynuować naukę po ukończeniu liceum?

Zakończenie nauki w szkole średniej nie musi wiązać się z koniecznością pójścia na długotrwałe i często wyczerpujące studia. Alternatywą dla uniwersytetów są szkoły policealne, dzięki którym można szybko i za niewielką opłatą zdobyć wymarzone kwalifikacje zawodowe. Do zapisu na zajęcia nie jest wymagana matura – w większości placówek wystarczą dowód osobisty i świadectwo ukończenia szkoły średniej. Nauka w szkole policealnej odbywa się najczęściej w systemie weekendowym i trwa zwykle od roku do dwóch lat, a jej uwieńczeniem są praktyki i egzamin zawodowy, pozwalające na uzyskanie takich tytułów jak asystent nauczyciela przedszkola czy technik bhp.

Jakie możliwości dają szkoły policealne?

Szkoły policealne posiadają bogatą i atrakcyjną ofertę dydaktyczną. Osoby zainteresowane pracą w służbie zdrowia mogą podjąć naukę w studium medycznym i kształcić się w takich zawodach jak asystent stomatologa, optyk czy protetyk słuchu, zaś dla wielbicieli plastyki czy makijażu są dostępne kursy kosmetyczne i malarskie. Placówki wychodzą naprzeciw także osobom, które poszukują pracy w różnego rodzaju instytucjach i urzędach – w ofertach dydaktycznych coraz częściej pojawiają się takie kierunki jak technik archiwista, sekretarka czy pracownik administracyjno-biurowy. Tym samym szkoły policealne oferują różnorodne możliwości rozwoju i pozwalają na znaczne poszerzenie kwalifikacji zawodowych, co bez wątpienia odznacza się przydatnością na rynku pracy.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − 12 =