Jaki cms dla sklepu internetowego ?

W obecnych czasach każdy może zająć się prowadzeniem sprzedaży w Internecie. Wystarczy ogólnodostępny system CMS oraz trochę chęci. Przyjrzyjmy się najlepszym systemom CMS, na których możemy postawić swój sklep internetowy.

  1. Magento – Jeden z najpopularniejszych systemów do internetowego handlu. Oferuje największe możliwości spośród wszystkich tego typu systemów. Odbywa się to niestety kosztem łatwości obsługi. System posiada jednak możliwość prowadzenia wersji mobilnej sklepu, posiada rozbudowane narzędzia zarządzania towarem oraz system płatności. Oferuje także opcję prowadzenia kilku sklepów w ramach jednego systemu. Ze względu na zaawansowanie, polecany bardziej zaawansowanym użytkownikom.
  2. Prestashop – System dla początkujących sprzedawców. Zarówno instalacja jak i obsługa są bardzo proste. Obecnie jeden z najszybciej rozwijających się systemów tego typu. Przeznaczony do prowadzenia małych sklepów. Przy większych potrafi odmówić posłuszeństwa.
  3. osCommerce – Jeden z najstarszych, dalej rozwijanych systemów. Doczekał się ogromnej liczby dodatków wzbogacających jego możliwości.
  4. WooCoommerce – darmowe (i najpopularniejsze) rozszerzenie systemu blogowego WordPress, które pozwala zmienić bloga opartego na tym CMS w sklep internetowy.
  5. OpenCart – system o dużej funkcjonalności (co prawda nieco mniejszej niż Magento, Prestashop), ale znacznie mniej zasobożerny – do pracy wymaga znacznie mniej wydajnego serwera niż wyżej wymienione systemy. Znakomity dla początkujących i mniej wymagających sprzedawców.

Artykuł napisany we współpracy ze Studio Kreacja – agencją interaktywną, która ma do zaoferowania m.in. stworzenie strony internetowej z CMS.

 

Interesuje Ciebie tworzenie sklepów internetowych ? – Sprawdź ofertę Studio Kreacja.

O Strefa Wiedzy 923 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 5 =