Jak urządzić jadalniany kącik w kawalerce?

Kawalerka to lokal mieszkalny o powierzchni do 35 m2. Dla wielu osób spory problem na etapie jego urządzania stanowi zaaranżowanie kącika jadalnianego przeznaczonego do spożywania posiłków – głównie z powodu mocno ograniczonej przestrzeni. Z pewnością dobrym pomysłem okaże się umieszczenie tam zestawu kompaktowych mebli, składającego się ze stołu i kilku krzeseł wykonanych z połączenia drewna oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Można go zamówić na https://www.edomator.pl/pol_m_Meble_Meble-do-jadalni_Zestawy-stol-i-krzesla-235.html.

Funkcjonalność to priorytet

Pomieszczenie jadalniane w kawalerce wymaga przede wszystkim zastosowania szeregu ergonomicznych rozwiązań. Pożądane meble to stosunkowo niewielkie  konstrukcje o opływowych kształtach zaprojektowane w minimalistycznym stylu (np. skandynawskim). Jeśli chodzi o kolorystykę, to polecane są w szczególności barwy chłodne, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń. W celu dodania kameralnemu kącikowi lekkości warto natomiast wprowadzić do niego drobne akcenty szklane, ewentualnie lustrzane.

Bardzo istotnym elementem aranżacji jest ponadto dobranie właściwego oświetlenia. W tej roli znakomicie sprawdzą się funkcjonalne listwy i pojedyncze oprawy LED, które z jednej strony zagwarantują nam optymalne rozjaśnienie wnętrza, z drugiej zaś wzbogacą jego walory wizualne. Oczywiście nie może też zabraknąć głównej lampy sufitowej emitującej rozproszone światło. Poza tym powinniśmy koniecznie zrezygnować z ciężkich zasłon na rzecz firanek woalowych i muślinowych utrzymanych w jasnych kolorach (biel, beż, błękit, seledynowa zieleń itp.).

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


11 − dziesięć =