Jak przewieźć bardzo duży ładunek?

Transport ciężarowy to podstawowa usługa oferowana przez większość firm przewozowych działających na terenie naszego kraju. Jego ogromną zaletą jest możliwość dotarcia do niemal każdego miejsca czy domu, a to ze względu na rozbudowaną sieć utwardzonych dróg. W tego rodzaju transporcie wykorzystuje się głównie samochody ciężarowe z naczepami, które służą nie tylko do przewożenia dużej ilości ładunków o przeciętnym rozmiarach, ale także towarów wyjątkowo dużych, czyli ponadgabarytowych.

Samochody ciężarowe to pojazdy niezbędne w każdej firmie przewozowej

Transport ponadgabarytowy polega na przewozie ładunków o niezwykle dużych rozmiarach, ogromnej wadze lub nietypowych kształtach. Można do nich zaliczyć wszelkie maszyny (np. budowlane lub rolnicze), urządzenia produkcyjne, fragmenty konstrukcji betonowych czy stalowych, silosy, łodzie, jachty, różne zbiorniki i wiele, wiele innych. Bardzo dużo firm działających w tej branży funkcjonuje na terenie województwa wielkopolskiego. Przykładem jest choćby to przedsiębiorstwo: https://tsl-nordic.com/transport-ciezarowy/poznan/, mające swoją siedzibę w Poznaniu. Dysponuje ono wieloma samochodami ciężarowymi i różnego rodzaju naczepami, które są przeznaczone do transportu konkretnych towarów – m.in. naczepami z firanką i plandeką, wersjami niskopodwoziowymi, platformami, wywrotkami i cysternami. Ponadto na terenie firmy znajdują się naczepy z pięcioma osiami, które można łączyć w specjalne moduły transportowe (sprawdzają się np. w sytuacji, gdy konieczne jest przewiezienie kilku samochodów osobowych albo maszyn). Są to obecnie najbardziej zaawansowane pod względem technicznym środki transportowe, nadające się nawet do przewozu ładunków o masie powyżej 60 ton i rozmiarach przekraczających 45 m długości.  

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 + dziewiętnaście =