Gdzie znaleźć pracowników do prac sezonowych?

W naszym kraju funkcjonuje wiele firm, które zatrudniają głównie pracowników sezonowych – np. do zbierania owoców czy wykonywania robót budowlanych. Znalezienie rzetelnych podwładnych na konkretny okres w roku jest sporym wyzwaniem, ponieważ wymaga posiadania dużej bazy kontaktów i podjęcia szeregu działań. Najprostszym rozwiązaniem jest udanie się do profesjonalnej agencji oferującej leasing, czyli wynajem pracowników. Dużą popularnością cieszy się m.in agencja Workafford, o której więcej można dowiedzieć się na  https://workafford.pl/.

Nie ograniczajmy się wyłącznie do internetu

Podstawowym sposobem na znalezienie pracownika sezonowego jest zamieszczenie stosownego ogłoszenia na wybranych portalach internetowych lub w mediach społecznościowych. Powinno być ono napisane stosunkowo prostym językiem oraz zawierać niezbędne informacje na temat formy zatrudnienia, czasu jego trwania, zakwaterowania, a także dokładnego wynagrodzenia.

Niestety w praktyce często okazuje się, że skuteczność tej metody nie jest zbyt satysfakcjonująca z powodu całkowitego braku lub niewystarczającej liczby chętnych. Dlatego też znacznie lepsze rozwiązanie to leasing pracowników, polegający na ich wynajęciu w zewnętrznej agencji. Jest to bowiem korzystne pod względem finansowym i niezwykle wygodne, gdyż formalności są ograniczone do minimum (brak konieczności posiadania działu HR, umowa zlecenie zamiast zwykłej itp.). W celu znalezienia pracowników na okres wakacyjny można też z powodzeniem przykleić ogłoszenia w miejscach, w których zazwyczaj przebywają studenci, czyli np. w klubach, akademikach oraz punktach ksero.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − 8 =