Dla kogo jest dieta oczyszczająca?

Dieta oczyszczająca ma za zadanie oczyścić organizm. Składa się ona głównie z warzyw i owoców, które mogą być w przyjmowane w rozmaitych postaciach. Trzeba jednak pamiętać o dodaniu produktów bogatych w błonnik oraz skwaszonych, jak kefir, lub kiszona kapusta. Jedni polecają po prostu posiłki składające się z samych jarzyn, a inni są zwolennikami polecanych w Internecie diet sokowych. Polecane jest także picie zielonej herbaty, która ma wspomóc detoksykację. Chcąc nie działać na własną rękę, warto skorzystać z cateringu, który oferuje swoim klientom m.in. zbilansowaną dietę oczyszczającą. Na https://getfit.waw.pl można sprawdzić przykład takiej oferty.

Kto i kiedy może z niej skorzystać?

Detoks mogą stosować tylko zdrowe osoby, choć u nich organizm sam powinien dawać radę się oczyszczać. Jeśli jednak osoba czuje potrzebę skorzystania z diety oczyszczającej musi pamiętać, aby nie stosować jej dłużej niż zalecone kilka dni, ponieważ może to prowadzić do pogorszenia stanu organizmu. Nie jest wskazana dla dzieci, młodzieży oraz kobiety w ciąży, lub karmiących. Mając problemy z układem pokarmowym, tudzież moczowym również przeciwwskazane jest stosowanie diety detoksykującej. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w przypadku pełnego zdrowia może wystąpić spadek poziomu energii, problem z koncentracją oraz skóra można przybrać bardziej ziemisty odcień.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − 16 =