W co należy się zaopatrzyć, rozpoczynając przygodę z manicure’em hybrydowym?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
W co należy się zaopatrzyć, rozpoczynając przygodę z manicure’em hybrydowym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby nasze dłonie były zadbane i schludne, warto dbać o wygląd paznokci. Najczęstszym zabiegiem, na jaki się decydujemy, jest wykonanie manicure. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się ten z wykorzystaniem lakierów hybrydowych, co z pewnością jest spowodowane nie tylko jego atrakcyjnym wyglądem, ale także długą trwałością oraz wytrzymałością. Pokażemy ci jak wykonać taki manicure w domu z wykorzystaniem odpowiednich sprzętów i produktów.

Podstawy manicure’u hybrydowego

Manicure hybrydowy nie polega jedynie na położeniu samego lakieru. Aby zrobić pełny, jak najbardziej bezpieczny dla paznokci zabieg, trzeba przejść przez kilka ważnych etapów. Pierwszym z nich jest piłowanie, a więc nadanie płytce paznokcia odpowiedniego kształtu. Następnie musimy ponownie sięgnąć po pilnik, zmatowić płytkę i przemyć ją wacikiem z tak zwanym cleanerem. Po kilku sekundach paznokcie są gotowe do malowania, dlatego też korzystamy z bazy. Jest to pierwsza warstwa manicure’u hybrydowego, która ma chronić naszą płytkę. Po trzymaniu dłoni w lampie nakładamy warstwę koloru, a w razie potrzeby nawet dwie. Ostatnim etapem jest nałożenie topu, który nadaje błysku i utwardza oraz ponowne przemycie paznokcia cleanerem, które ma na celu zmycie warstwy dyspersyjnej, tj. tej klejącej.

Niezbędne akcesoria i urządzenia

Aby manicure hybrydowy wyglądał dobrze, potrzeba nam nie tylko wprawy, ale także odpowiednich produktów. W pierwszej kolejności powinniśmy przygotować skórki, by te nie nachodziły na płytkę paznokcia. W tym celu możemy użyć specjalnego zmiękczacza lub frezarki, która nadaje się także do ściągania lakieru z paznokci. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiego urządzenia, to musimy kupić także frezy do frezarki, które pozwolą nam precyzyjnie pozbywać się skórek. Prócz tego przyda się także tradycyjny pilnik, który pozwoli nadać kształt płytce paznokci, a następnie ją zmatowić. Piękne hybrydy nie powstaną bez użycia lampy UV lub LED, w której utwardzamy paznokcie. Do nakładania lakieru, a następnie jego zmywania, potrzebujemy także dwóch płynów, takich jak cleanera oraz acetonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wódka nie jedno ma imię, czyli jakie szczególnie smaki tego alkoholu można wyróżnić na rynku?
Wódka nie jedno ma imię, czyli jakie szczególnie smaki tego alkoholu można wyróżnić na rynku?
Wódka to napój o zawartości alkoholu przekraczającej 37,5% (zazwyczaj jest to 40%). Powstaje wskutek wymieszania we właściwych proporcjach spirytusu rektyfikowanego […]