Na jakie cele można uzyskać dotację unijną?

Pieniądze są niezbędne do tego, by móc prowadzić jakąkolwiek działalność. Potrzebują ich zarówno prywatni przedsiębiorcy, jak i jednostki administracji publicznej. Niestety, nie każdy znajduje się w sytuacji na tyle dobrej, by móc samodzielnie finansować własny rozwój, przeprowadzenie ważnych inwestycji lub zatrudnienie wykwalifikowanego personelu. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto zainteresować się możliwością pozyskania funduszy pochodzących ze środków unijnych. Na jakie cele są one przyznawane?

Nieoceniona pomoc finansowa na wyciągnięcie ręki

Dotację można uzyskać między innymi na szeroko pojętą rewitalizację i budowę dróg, a także na działania związane z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii. Są to więc obszary, które będą interesujące zwłaszcza dla takich podmiotów, jak urzędy miast czy urzędy gminy. Przedstawiciele sektora prywatnego także znajdą coś dla siebie. Funkcjonują również dotacje unijne na rozwój firmy, które służą między innymi do finansowania zakupu sprzętu, czy istotnych dla biznesu badań.

Ważne jest również to, że przedsiębiorcy mogą odnieść korzyści dzięki dotacjom przeznaczonym na zmniejszenie bezrobocia. W ramach środków, które z nich pochodzą, mogą oni bowiem zatrudnić pracowników na bardzo korzystnych warunkach. Pieniądze z dotacji unijnej są także przyznawane z myślą o wdrażaniu innowacji, rozwijaniu eksportu oraz wprowadzaniu rozwiązań ekologicznych. Łatwo można więc zauważyć, że unijne pieniądze jesteśmy w stanie otrzymać na rozmaite cele.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


12 − 8 =