Jakie właściwości ma bursztyn?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Jakie właściwości ma bursztyn?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Bursztyn to niezwykle atrakcyjny wizualnie kamień szlachetny cieszący się dużą popularnością na całym świecie. Jego prozdrowotny wpływ na organizm jest znany od wieków. Podpowiadamy, jakie właściwości ma bursztyn.

Wpływ bursztynu na zdrowie

Bursztyn to surowiec wykorzystywany między innymi do produkcji ozdób i biżuterii. Ten kamień szlachetny jest nie tylko piękny, ale i zdrowy. Wykazuje szereg właściwości wpływających pozytywnie na ludzki organizm. Regularnie noszony naszyjnik bursztynowy emituje ujemne jony, które wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Dzięki nim możliwa jest redukcja szkodliwych fal elektromagnetycznych wytwarzanych przez różnego rodzaju sprzęty elektroniczne. Jony emitowane przez bursztyny stymulują układ nerwowy, poprzez wytwarzanie sporych ilości serotoniny. Opisywane kamienie szlachetne poprawiają jakość otaczającego ich powietrza. Poza tym biżuteria wykonana z bursztynu ułatwia proces oddychania, wzmacnia pracę serca kości i obniża ciśnienie. W wielu miejscach na świecie mówi się że, omawiany kamień szlachetny pobudza do kreatywnego myślenia i ułatwia zasypianie. Tak długa lista prozdrowotnych właściwości oraz atrakcyjność wizualna bursztynu czynią z niego wyśmienity materiał na biżuterie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie materiały wykończeniowe zakupić przed rozpoczęciem remontu mieszkania?
Jakie materiały wykończeniowe zakupić przed rozpoczęciem remontu mieszkania?
Remont mieszkania, czy domu to poważne przedsięwzięcie, do którego trzeba się właściwie przygotować. Koniecznie trzeba skompletować zestaw niezbędnych narzędzi i […]