Aranżacja łazienki – od czego zacząć

Łazienka to miejsce codziennego użytku. Chociaż nie posiada dużego metrażu, koszty wykończenia przestrzeni nie należą do tanich. Podobnie jak samo urządzanie. Jak umiejętnie się za to zabrać?

Przestrzenny plan

W pomieszczeniu tym nie znajdziemy wielkiej dawki ekwipunku. Musi się tu znaleźć: WC, umywalka, szafka na kosmetyki, prysznic lub wanna oraz najczęściej pralka. Ograniczone miejsce sprawia, że musimy nieco wysilić naszą wyobraźnię przestrzenną. Na początku zmierzmy dokładnie pomieszczenie oraz ustalmy lokalizację podstawowego asortymentu.

Zadanie może nam ułatwić ogólna sieć przyłączeniowa. Całość zazwyczaj sprawdzi się do wyboru prysznica bądź wanny. Jeżeli nie mamy miejsca, nie musimy się nad tym głowić. Niekiedy jednak decydujemy się na rozwiązanie połowicznie, jakim jest zamontowanie wanny z prysznicem. Ulokowanie pozostałych rzeczy to raczej kwestia gustu. Chociaż warto kierować się kilkoma ogólnymi prawidłowościami. Jeśli chodzi o wybór płytek do małej łazienki najlepiej nadadzą się jasne i chłodne odcienie.

Co obok czego?

Lustro łazienkowe najczęściej znajduje się bezpośrednio nad umywalką, gdzie mamy także gniazdka prądowe. To rozwiązanie komfortowe oraz praktyczne. Podobnie jak bliskość szafki od miejsca dbania o higienę. Niekiedy zapomnimy jakiegoś kosmetyku i nerwowo poszukujemy go. Wtedy możemy wychylić rękę i zabrać potrzebną rzecz w mgnieniu oka.

Kolorystyka znowu jest raczej dowolna, ale w łazienkach unikajmy krzykliwych kolorów. To raczej stonowane mieszanki, które często charakteryzuje delikatny odcień. Ważne, aby całość była możliwie praktyczna. Nie bójmy się również w pełni wykorzystywać przestrzeni użytkowej. W przypadku łazienki nie potrzebujemy nadmiernego luzu. Lepiej, aby była dobrze wyposażona, aniżeli ,,zbyt pusta”. To wbrew pozorom bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu.

Duży wybór akcesoriów łazienkowych znajdziesz np. w sklepie Ełazienki.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × jeden =