Jak skompletować profesjonalny strój na trening bokserski?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się uprawiać sporty walki, w tym zwłaszcza boks. Jego popularność wynika z faktu, że doskonale rozwija wszystkie partie mięśni, kształtuje sylwetkę, poprawia koordynację ruchową i kondycję, a przede wszystkim zapewnia potężną dawkę adrenaliny i dobrą zabawę. Aby jednak w pełni bezpiecznie trenować tę dyscyplinę, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni strój i akcesoria. Polecane są szczególnie produkty cenionej na całym świecie francuskiej marki Venum.

Rękawice i kask to kluczowe elementy

Zdecydowanie najczęściej stosowanym strojem bokserskim są po prostu krótkie spodenki z szerokim pasem oraz lekkie buty na cienkiej podeszwie wykonanej z gumy. Niektórzy zawodnicy zakładają dodatkowo koszulkę na ramiączka, stworzoną z oddychającego i nie ograniczającego ruchów materiału syntetycznego. Nie można też oczywiście zapomnieć o rękawicach bokserskich damskich lub męskich, stanowiących optymalną ochronę dla dłoni. Wśród nich wyróżniamy modele przeznaczone zarówno do treningów, jak i walk na ringu. W przypadku ich doboru kluczowe znaczenie mają dwa parametry – waga i rozmiar. Poza tym muszą być wypełnione właściwym materiałem, precyzyjnie wyprofilowane i wyposażone w specjalny system wentylacyjny i sztywne zapięcie na rzepę.

Pod rękawice konieczne jest natomiast założenie owijek, zwanych powszechnie bandażami. Ich podstawową funkcją jest zapobieganie kontuzjom palców i nadgarstka oraz wchłanianie potu, co skutkuje zwiększeniem komfortu i higieny. Pozostałe elementy wyposażenia to: kask na głowę (ze skóry naturalnej albo syntetycznej, wypełnionej specjalną gąbką), ochraniacz podbrzusza (w formie nakładki na narządy płciowe) oraz ochraniacz na zęby i wargi. 

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × trzy =