Inspiracje do urządzenia łazienki w kawalerce

Kawalerka to niewielkie lokum mieszkalne, w którym zazwyczaj znajduje się łazienka o bardzo ograniczonej, wręcz mikroskopijnej przestrzeni użytkowej. Jej urządzenie przysparza zatem mnóstwo problemów. Wymaga przede wszystkim wprowadzenia konkretnych, funkcjonalnych rozwiązań pozwalających na zaoszczędzenie miejsca i jednocześnie stworzenie przytulnego wnętrza. Podstawowym elementem wyposażenia powinny być koniecznie nowoczesne sprzęty 2 w 1.

Rezygnacja z wanny to konieczność

W malej łazience warto umieścić w pierwszej kolejności pralko-suszarkę (łączy w sobie dwie funkcje – pranie wszelkich elementów garderoby i ich wygodne suszenie), estetyczną kolumnę umywalkową z szafką na kosmetyki i detergenty, a także kabinę prysznicową wyposażoną w płaski brodzik oraz drzwi przesuwne bądź stylową kotarę. W tym przypadku wanna nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ ze względu na duży rozmiar mocno ograniczy przestrzeń niezbędną do swobodnego przemieszczania się między poszczególnymi elementami.

Przyda się też z pewnością innowacyjna deska z bidetem, charakteryzująca się posiadaniem podwójnej dyszy gwarantującej strumień wody do higieny osobistej. Jej dodatkową zaletą jest to, że pozwoli zaoszczędzić na papierze toaletowym.

Pozostałe pożądane rozwiązania to:

– duże lustro pozbawione ramy – powiększy optycznie całe pomieszczenie

– średniej wielkości płytki – jednolite kolorystycznie albo ze wzorem o poziomym kierunku

– ściany w jasnych barwach – wskazana jest biel, odcienie beżu i błękit

– kompaktowe półeczki ścienne i organizery – ułatwią uporządkowanie przestrzeni

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć − 1 =