Jak ozdobić dom na Święta Bożego Narodzenia?

Ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubi świąt. Ten magiczny, grudniowy czas przywołuje wspaniałe wspomnienia dzieciństwa oraz beztroskę tamtych dni. Zimy w ostatnich latach niestety skąpią nam aury charakterystycznej dla tej pory roku. Dlatego, aby poczuć bożonarodzeniowy klimat, musimy stworzyć go w swoim domu. Nie warto czekać na ustawienie choinki, które według tradycji powinno odbyć się w wigilijny poranek. Początek świątecznego miesiąca to idealny pretekst do przystrojenia wnętrza.

Cudowna, świąteczna atmosfera w kilku krokach

Nic tak nie wprowadza świątecznej atmosfery, jak zapach pierników i pomarańczy. By nasz dom wypełniły te aromaty, kupmy kilka świeczek. Mogą to być zwykłe, zapachowe tealighty, które włożymy do efektownych świeczników oraz lampionów w kształcie choinek lub gwiazdek. Do wystroju naszego wnętrza przydadzą się też niewielkie, ceramiczne figurki dostępne na stronie internetowej https://decorguru.pl/238-ozdoby-ceramiczne. Takie dekoracje to świetna inwestycja, ponieważ będziemy mogli je wykorzystywać przez kilka kolejnych lat. Najlepiej wybierać zatem białą lub kremową ceramikę, którą w prosty sposób odmienimy za pomocą wstążek. Te elementy świetnie sprawdzą się też do przygotowania bardziej złożonych stroików. Świeże gałązki świerku, w towarzystwie szyszek, gwiazdek anyżu, plastrów suszonej pomarańczy to doskonały pomysł na wieniec zdobiący nasze drzwi wejściowe. Niewielkie figurki dodadzą takiej dekoracji uroku. Przygotowując się do świąt, nie powinniśmy zapominać też o dużej ilości drobnych światełek.

O Strefa Wiedzy 926 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 11 =