Gdzie najlepiej umieszczać panele fotowoltaiczne?

Odpowiednie rozmieszczenie i umieszczenie paneli fotowoltaicznych zapewni ich prawidłową pracę i maksymalną wydajność. Jest przynajmniej kilka możliwości, które możemy wykorzystać podczas instalacji. Każda z nich ma swoje wady i zalety, dlatego trzeba dobrze przeanalizować naszą sytuację i rozstrzygnąć wszelkie za i przeciw. W jaki sposób najczęściej montowane są panele?

Instalacja na dachu

Najlepszym wyjściem wydaje się być zamontowanie paneli na dachu. Od lat fotowoltaika była montowana w ten sposób, gdy tylko było to możliwe. Dzięki temu, że panele są wysoko, ich nasłonecznienie jest lepsze, a zarazem intensywniejsza jest produkcja energii elektrycznej. Jeżeli chcemy mieć jednak bardziej rozbudowaną instalację, to trzeba mieć dach o dużej powierzchni. Inaczej może się okazać, że po prostu nie pomieścimy na nim tak dużej ilości paneli, jak byśmy chcieli. Wtedy trzeba zrezygnować z części mocy, albo wybrać inne rozwiązanie.

Panele na gruncie

Drugą opcją jest ustawienie paneli na ziemi, na przykład w ogrodzie. Tutaj mamy znacznie większą powierzchnię do wykorzystania, jednak z drugiej strony panele będą pomniejszać wielkość podwórka. Dlatego też dobrze jest wybrać wyjście mieszane – część paneli na dachu, a te które się nie zmieszczą – ustawić w ogrodzie. Na stronie https://silesiasolar.pl/fotowoltaika-w-gliwicach-i-okolicach/ możemy skontaktować się z profesjonalistami, którzy z pewnością doradzą nam odpowiedni sposób na montaż paneli. Możemy także otrzymać darmową wycenę wykonania instalacji fotowoltaicznej.

O Strefa Wiedzy 908 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście − dziesięć =