Czym są domy całoroczne i jakie cechy wyróżniają je, na tle innych typów?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Czym są domy całoroczne i jakie cechy wyróżniają je, na tle innych typów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komfort niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych

Wśród budynków mieszkalnych wyróżniamy m.in. domki całoroczne i rekreacyjne lub letniskowe. Poszczególne rodzaje budynków różnią się między sobą, ponieważ mają odmienne funkcje. Domy całoroczne zbudowane są w taki sposób, by zapewniały komfortowe warunki niezależnie od pogody, temperatury i pory roku. Tego rodzaju domki mogą być wykonane np. z drewna. Dobrym przykładem całorocznych drewnianych domków są te z następującej witryny internetowej http://domki-zbylut.pl/oferta/domki-caloroczne. Takie domy wykonane z drewna, odpowiednio ocieplone i wykończone mogą być zamieszkałe przez cały rok, zapewniając komfortowe warunki mieszkańcom.

Odpowiednie wykończenie to nie tylko kwestia ocieplenia

Domy całoroczne odznaczają się przede wszystkim ociepleniem, np. za pomocą wełny mineralnej lub styropianu. Oczywiście, ocieplenie jest bardzo ważne, ale nie jest jedynym parametrem, który odróżnia domki całoroczne od np. domków letniskowych. Bardzo istotną kwestią są również okna. W domach całorocznych muszą one być bardzo szczelne, tak, by niezależnie od warunków atmosferycznych zapewniały one odpowiednią ochronę. Dodatkowo, domy całoroczne mają zazwyczaj fundamenty, które zapewniają dodatkową izolację, dbając o komfort termiczny mieszkańców. Domki całoroczne służą nie tylko mieszkaniu na stałe, ale też mogą być stawiane na działkach lub w ośrodkach wypoczynkowych. Szczególnie w przypadku miejsc, które mają być odwiedzane niezależnie od pory roku – wiosną, latem, jesienią i zimą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gazowe czy za pomocą ekogroszku – które ogrzewanie jest lepsze?
Gazowe czy za pomocą ekogroszku – które ogrzewanie jest lepsze?
Jak wiadomo, Polska jest krajem leżącym w strefie klimatu umiarkowanego, więc oznacza to, że przez pewien czas w roku konieczne […]