Czy jazda na orbitreku jest dla każdego?

Orbitrek to maszyna do ćwiczeń, która wciąż cieszy się dużą popularnością. Szczególnie polecany dla każdego, kto chce rozpocząć jakąkolwiek aktywność fizyczną. Systematyczne ćwiczenia pomogą Ci poprawić sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Czy to urządzenie jest odpowiednie dla każdego?

Czym jest orbitrek?

Orbitrek składa się z prostokątnej podstawy z dwoma ruchomymi platformami na stopy oraz sekcji pionowej z ekranem i dwoma długimi uchwytami. Ćwiczenia na orbitreku polegają na wykonywaniu ruchu krzyżowego: przytrzymanie obu uchwytów, przyciągnięcie prawej ręki do siebie, wciśnięcie lewego pedału do przodu i odwrotnie. Regularny trening na orbitreku może znacznie poprawić Twoją ogólną wytrzymałość, a tym samym kondycję fizyczną. Trening na orbitreku spala średnio 500 kalorii na godzinę, a przy bardzo intensywnych ćwiczeniach możesz chodzić nawet do 800 kalorii.

Kto może ćwiczyć na orbitreku?

Wielu sportowców traktuje trening na orbitreku jako rozgrzewkę przed intensywnym treningiem.  Maszyna eliptyczna jest odpowiednia dla osób starszych, w średnim wieku i młodych, osób o dobrej kondycji fizycznej i słabej sprawności fizycznej. Nie musisz obawiać się przeciążenia serca, dlatego trening na maszynie eliptycznej po zawale również może być korzystny, pamiętaj oczywiście, że każdą aktywność fizyczną należy konsultować z lekarzem.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − siedem =