Czy jazda na orbitreku jest dla każdego?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Czy jazda na orbitreku jest dla każdego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Orbitrek to maszyna do ćwiczeń, która wciąż cieszy się dużą popularnością. Szczególnie polecany dla każdego, kto chce rozpocząć jakąkolwiek aktywność fizyczną. Systematyczne ćwiczenia pomogą Ci poprawić sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Czy to urządzenie jest odpowiednie dla każdego?

Czym jest orbitrek?

Orbitrek składa się z prostokątnej podstawy z dwoma ruchomymi platformami na stopy oraz sekcji pionowej z ekranem i dwoma długimi uchwytami. Ćwiczenia na orbitreku polegają na wykonywaniu ruchu krzyżowego: przytrzymanie obu uchwytów, przyciągnięcie prawej ręki do siebie, wciśnięcie lewego pedału do przodu i odwrotnie. Regularny trening na orbitreku może znacznie poprawić Twoją ogólną wytrzymałość, a tym samym kondycję fizyczną. Trening na orbitreku spala średnio 500 kalorii na godzinę, a przy bardzo intensywnych ćwiczeniach możesz chodzić nawet do 800 kalorii.

Kto może ćwiczyć na orbitreku?

Wielu sportowców traktuje trening na orbitreku jako rozgrzewkę przed intensywnym treningiem.  Maszyna eliptyczna jest odpowiednia dla osób starszych, w średnim wieku i młodych, osób o dobrej kondycji fizycznej i słabej sprawności fizycznej. Nie musisz obawiać się przeciążenia serca, dlatego trening na maszynie eliptycznej po zawale również może być korzystny, pamiętaj oczywiście, że każdą aktywność fizyczną należy konsultować z lekarzem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie i kiedy kupować pellet?
Gdzie i kiedy kupować pellet?
Pellet drzewny z roku na rok jest coraz chętniej wybierany jako główne paliwo stałe do ogrzewania domów. Wynika to przede […]