To, z jakimi oznakowaniami spotkamy się na parkingu, zależy zwłaszcza od jego charakteru. Parking może być na przykład strzeżony bądź nie – o czym poinformuje nas stosowny znak. Parkingi zlokalizowane przy obiektach użyteczności publicznej, takich jak na przykład centra handlowe, urzędy czy kina, wyposażone są nierzadko w większą ilość elementów mających służyć zapewnieniu bezpieczeństwa ich użytkowników, aniżeli parkingi ulokowane na osiedlach, wśród bloków czy domów prywatnych. Znak ostrzegawczy, próg zwalniający, lustro drogowe czy słupek drogowy to jedne z bardziej popularnych sposobów na ograniczenie zagrożeń.
Ważne, żeby były właściwie rozmieszczone, aby kierujący pojazdami mogli odpowiednio wcześniej je zauważyć i dostosować do nich swoje działania. Istotne znaczenie mają również blokady parkingowe, które służą powstrzymaniu użytkowników od parkowania w określonych miejscach. Wiele z tych oznaczeń można znaleźć na https://www.matech.com.pl/pl/.
Nierzadko, poza znakiem informującym o tym, że wjeżdżamy na parking, na słupku umieszcza się również oznakowanie informujące o tym, w jaki sposób można na owy parkingu parkować, a dokładniej, jak należy ustawić się względem krawędzi jezdni. Tabliczki tego typu mają jedynie charakter uzupełniający, jednak w dobie zauważalnego wzrostu ilości poruszających się po polskich drogach pojazdów, wydają się być wręcz niezbędnym elementem ku temu, aby na parkingu panował ład, a jego użytkowanie było bezpieczne. Umieszczenie wspomnianego oznakowania dotyczy pojazdów, których masa nie przekracza 3,5 tony, a jej występowanie oznacza jednocześnie, że miejsce przeznaczone jest wyłącznie dla takich właśnie samochodów.