Automatyczna brama – co warto wiedzieć?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Automatyczna brama – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bramy automatyczne cieszą się dużą popularnością. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż ich zastosowanie wiąże się z wygodą, bezpieczeństwem oraz oszczędnością czasu. Jakie konkretnie zalety posiada to urządzenie z automatycznym napędem? Jaki jego rodzaj najlepiej wybrać? Co zrobić w razie awarii?

Komfort i ochrona

Zautomatyzowane bramy służą przede wszystkim do wjazdu lub wyjazdu z posesji bez konieczności wysiadania z samochodu. Jest to z pewnością komfortowe rozwiązanie i ma związek nie tylko z wygodą, ale także ochroną. Brama tego typu szczególnie spełni swoją rolę podczas brzydkiej, deszczowej pogody. Wystarczy jedno naciśnięcie pilota i możemy wjechać bez wysiadania do samego garażu.

Rodzaje bram automatycznych

Bramy z napędem automatycznym posiadają siłowniki o napędzie śrubowym. Można je stosować praktycznie do każdej bramy skrzydłowej. Jednakże w wypadku, gdy przekrój słupka jest zbyt duży, świetnie się sprawdzą siłowniki z ramieniem łamanym. Jeśli chodzi o wybór bram, to mamy do dyspozycji urządzenia jednoskrzydłowe, zazwyczaj o rodzaju przesuwnym. Można też zamontować bramy dwuskrzydłowe, otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz, w zależności od potrzeby wynikającej z ukształtowania terenu. W wypadku, awarii bramy automatycznej nie ma powodów do paniki. W Polsce jest sporo serwisów, które zajmą się jej naprawą. Na przykład wymiana instalacji elektrycznych Poznań jest jednym z miast gdzie takie usługi są dostępne. Podobnie, gdyby właściciel posesji chciał wymienić bramę na inną, także nie powinno być z tym żadnego problemu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na te funkcje grilla warto zwrócić uwagę
Na te funkcje grilla warto zwrócić uwagę
Polacy kochają grillować, jednak wielu z nas coraz częściej poszukuje alternatyw dla grilli tradycyjnych, których rozpalenie często wiąże się z […]