Właścicielowi firmy wytoczono sprawę karną – jak może się w tej sytuacji bronić?

Biznes i reklama
strefa-wiedzy
Właścicielowi firmy wytoczono sprawę karną – jak może się w tej sytuacji bronić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z gałęzi prawa jest prawo karne, które nakłada na osobę fizyczną odpowiedzialność za popełnienie czynu zabronionego pod groźbą kary. Kodeks rozróżnia następujące określenia na jego popełnienie: przestępstwo (w tym przestępstwo skarbowe) i wykroczenie (w tym wykroczenie skarbowe). W ramach tej dziedziny regulowane są podstawowe wartości takie jak prawo do życia, wolności i zdrowia. W ramach tej kategorii wyróżnia się także prawa własności w różnych jego aspektach. Przyczyną tego jest to, że z jednej strony przedmiotem ochrony staje się życie, wolność, zdrowie i mienie, natomiast z drugiej strony sankcje za popełnienie naruszeń dotykają wolności i mienia. Niezależnie od kategorii popełnionego czynu, właściciel, przeciw któremu toczy się sprawa karna musi się odpowiednio bronić. Tym bardziej, że sankcje mogą być związane z zapłatą grzywny, a nawet ograniczeniem lub całkowitym pozbawieniem wolności. Szczególnie dotkliwy może się w tym przypadku okazać zakaz prowadzenia działalności. 

Skuteczna obrona

Jak zatem skutecznie się bronić w omawianej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy kancelarii adwokackiej. Prawnik zweryfikuje postawione zarzuty i na ich podstawie podejmie decyzję o dalszym działaniu. Jest również właściwą osobą, która może reprezentować właściciela firmy w sądzie lub przed innymi instytucjami. Informacje zawarte na poszczególnej witrynie internetowej https://konsorcjumadwokatow.com/sprawy-karne-karne-skarbowe-i-wykroczeniowe/ dokładnie wyjaśniają złożoność spraw karnych i ich konsekwencji, a także rolę adwokata w tejże sytuacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać rolety do okna ?
Jak dobrać rolety do okna ?
Istnieje wiele rodzajów rolet. Obecnie możemy przebierać wśród różnego typu plisów, rolet kasetowych, ekranowych, austriackich czy rolet dzień noc. Mamy […]