Jak zwiększyć atrakcyjność ogrodu?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Jak zwiększyć atrakcyjność ogrodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na atrakcyjność ogrodu wpływa wiele czynników. Jest to np. mała architektura, przemyślane zestawienie różnych gatunków, ale także kolorów roślin i zaaranżowanie przestrzeni użytkowej. Nie musimy być specjalistami, by zaprojektować taki teren zielony. Powinniśmy jednak zapoznać się z kilkoma ważnymi zagadnieniami dotyczącymi botaniki, ponieważ nie wszystkie krzewy, drzewa oraz kwiaty mogą ze sobą sąsiadować, a niektóre wymagają specjalnych warunków glebowych. Poza tym dobrze jest rozważyć ozdobny trawnik rozwijany z rolki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wspaniały efekt będzie natychmiastowy, a my zaoszczędzimy sobie trochę pracy. W Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka dużych firm sprzedających, jak również zajmujących się rozkładaniem tego typu trawy na zlecenie. Z pewnością można stwierdzić, że jest to opcja luksusowa, ale warta swojej ceny.

Kilka cennych porad

Chcąc stworzyć piękny ogród, musimy kierować się przede wszystkim własnym gustem, lecz powinniśmy w tym zachować umiar. Nadmiar kolorów i elementów ozdobnych w postaci figurek będzie nas męczył oraz przytłaczał. Lepiej postawić na minimalizm, bo o wiele łatwiej jest dokupić kolejną roślinkę, niż pozbywać się starej. Warto także pamiętać o kolejności nasadzeń. Dobrą praktyką jest zaczynanie od największych drzew oraz krzewów i obsadzanie ich np. mniejszymi bylinami. Poza tym trzeba rozważyć także jaki rodzaj tarasu lub altany pojawi się w naszym ogrodzie przed rozpoczęciem prac w ziemi. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, pozwoli nam zaoszczędzić czas, jak również pieniądze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najmodniejsze damskie kurtki na zimę – czyli jakie?
Najmodniejsze damskie kurtki na zimę – czyli jakie?
Często ciepło i wygoda nie kojarzy się kobietom z modą. Wraz z nadejściem zimy rozpoczyna się coroczny dylemat między atrakcyjnym […]