Jak zwiększyć atrakcyjność ogrodu?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Jak zwiększyć atrakcyjność ogrodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na atrakcyjność ogrodu wpływa wiele czynników. Jest to np. mała architektura, przemyślane zestawienie różnych gatunków, ale także kolorów roślin i zaaranżowanie przestrzeni użytkowej. Nie musimy być specjalistami, by zaprojektować taki teren zielony. Powinniśmy jednak zapoznać się z kilkoma ważnymi zagadnieniami dotyczącymi botaniki, ponieważ nie wszystkie krzewy, drzewa oraz kwiaty mogą ze sobą sąsiadować, a niektóre wymagają specjalnych warunków glebowych. Poza tym dobrze jest rozważyć ozdobny trawnik rozwijany z rolki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wspaniały efekt będzie natychmiastowy, a my zaoszczędzimy sobie trochę pracy. W Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka dużych firm sprzedających, jak również zajmujących się rozkładaniem tego typu trawy na zlecenie. Z pewnością można stwierdzić, że jest to opcja luksusowa, ale warta swojej ceny.

Kilka cennych porad

Chcąc stworzyć piękny ogród, musimy kierować się przede wszystkim własnym gustem, lecz powinniśmy w tym zachować umiar. Nadmiar kolorów i elementów ozdobnych w postaci figurek będzie nas męczył oraz przytłaczał. Lepiej postawić na minimalizm, bo o wiele łatwiej jest dokupić kolejną roślinkę, niż pozbywać się starej. Warto także pamiętać o kolejności nasadzeń. Dobrą praktyką jest zaczynanie od największych drzew oraz krzewów i obsadzanie ich np. mniejszymi bylinami. Poza tym trzeba rozważyć także jaki rodzaj tarasu lub altany pojawi się w naszym ogrodzie przed rozpoczęciem prac w ziemi. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, pozwoli nam zaoszczędzić czas, jak również pieniądze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak szybko odmienić wygląd swojej sypialni?
Jak szybko odmienić wygląd swojej sypialni?
Chcąc odmienić wygląd sypialni, wcale nie musimy wydawać ogromnych kwot. Wystarczy kilka sprytnych trików, by nasz kącik wypoczynkowy nabrał zupełnie […]