Pozycje książkowe dla zainteresowanych religią i Kościołem

Czas wolny
strefa-wiedzy
Pozycje książkowe dla zainteresowanych religią i Kościołem
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Historia chrześcijaństwa i Kościoła katolickiego nadal fascynuje wielu badaczy, ale rozpala również emocje laików. Niestety, w dyskusjach często przywołuje się argumenty wątpliwej jakości (zmyślenia, pomyłki dawnych kronikarzy czy ideologiczne falsyfikaty). Jak zatem ustrzec się prostych błędów? Jak prawidłowo weryfikować fakty?  

Źródła historyczne

Podstawą każdego uczciwego opracowania powinny być źródła historyczne. Trudno mówić o dziejach opierając się jedynie na własnych domysłach bądź przypuszczeniach. Długa historia chrześcijaństwa zaowocowała dziesiątkami tysięcy dokumentów, kronik, aktów, ale też przedstawień plastycznych lub figuralnych. Wszystkie one pozwalają nam rozwiać nieco mgiełkę tajemnicy i lepiej poznać dzieje tej fascynującej religii. 

Badania

Niestety, bardzo często okazuje się, że dawne dokumenty zapisane zostały w języku, którego nie rozumiemy. Często zdarza się też, że dostęp do dzieł plastycznych czy artefaktów jest utrudniony. Tutaj z pomocą przychodzą badacze, których opracowania pozwolą przybliżyć interesujący nas temat. Przykładem takiej publikacji może być książka Świadkowie Tajemnicy, będąca zapisem interesującego „śledztwa” dotyczącego m.in. relikwii pasyjnych.

Opracowania naukowe

Wyżej wymieniona pozycja to oczywiście tylko przykład rzetelnego opracowania tematu związanego z religią. Warto zapoznać się np. z ofertą wydawnictwa Rosikon Press książki z tej oficyny to świetna propozycja dla osób zainteresowanych religią i historią Kościoła. Z takich dokumentów jak: „Tajemnice Graala”, „Trzej Królowie. Dziesięć Tajemnic” lub „Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych” dowiemy się wiele na temat chrześcijaństwa i jego fascynujących dziejów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przeprowadzka biura – o czym pamiętać?
Przeprowadzka biura – o czym pamiętać?
Zmiana lokalizacji głównej siedziby firmy może być bardzo kłopotliwa, jeśli nie dysponuje się przystosowanymi do tego samochodami. Przeniesienie wszystkich mebli, […]